Chraňte se před vaginální mykózou

Vaginální mykóza neboli kandidóza je infekce pochvy. Děje se tak nejčastěji kvůli

houbě Candida albicans. Není to nic neobvyklého, jelikož kvasinkovou infekcí onemocní dříve či později každá žena i kdyby to mělo být jen jednou za život.

Candida albicans je za normálních okolností běžný druh hub, ale pokud se přemnoží, způsobí řadu nepříjemností. Často se vyskytuje v malém množství v ústech, zažívacím traktu a na kůži. Také pochva je zdrojem. Většinou však nezpůsobuje infekci ani žádné příznaky.

Candida a mnoho dalších mikroorganismů, které normálně žijí ve vagině, se navzájem udržují v rovnováze. Někdy se avšak stane, že se počet těchto hub zvýší, což je vlastně již kvasinková infekce.

To se může stát, když žena:

  • užívá antibiotika používaná k léčbě jiných typů infekcí. Antibiotika narušují fyziologickou rovnováhu v pochvě
  • otěhotní
  • trpí obezitou
  • má cukrovku

Příznaky i u mužů

Někteří muži však mohou mít příznaky po sexuálním kontaktu s infikovanou partnerkou, i z toho důvodu je vhodnější tento typ infekce vyřešit. Není to příjemné nikomu, jelikož příznaky se mohou u muže projevit stejně jako u vás, tedy svěděním, ale i podrážděním včetně vyrážky.

A nutno podotknout, že mnoho vaginálních kvasinkových infekcí může být známkou dalších zdravotních problémů. Jiné infekce a vaginální výtok jsou často zaměňovány. Vaginální mykóza se projevuje výtokem z pochvy tvarohovité konzistence a nezapáchá. Některé výtoky páchnoucí např. po rybině, je potřeba konzultovat s lékařem.

Na mírné záněty postačí léčivé prostředky GYNELLA®

Mezi další projevy patří v horších případech i porucha močení, bolestivost při sexuálním styku a další potíže.

Přistupují k ženě citlivě a dost často problém vyřeší. Pokud se infekce dějí navíc opakovaně, je nezbytné dodržovat řadu preventivních opatření. Mezi takové zásady patří právě i nasazení léčivých preparátů od GYNELLA®.

Shlédněte také