Hubněte zdravě a bez hladu

Zdá se vám, že vaše váha neukazuje takové číslo, které by měla nebo které byste si přáli? Můžete si ověřit, jak na to jste. Na webu pestryjidelnicek.cz je umístěná on-line BMI kalkulačka, díky, které zjistíte, jak na tom jste se svojí váhou. Díky výpočtu BMI rychle a jednoduše zjistíte, zda máte správnou váhu, kila navíc nebo klidně nějaké to kilo můžete přibrat. Do předem připraveného formuláře vložíte rok vašeho narození, současnou váhu, výšku a označíte pohlaví a ihned budete vědět, jak si se svojí váhou stojíte. Pokud zjistíte, že potřebujte zhubnout, je potřeba upravit jídelníček. Hlídat si však musíte nejen to, co jíte, ale také energetickou náročnost jednotlivých potravin. Velkým pomocníkem jsou pro tento případ kalorické tabulky.

Co jsou kalorické tabulky a jak mohou pomoci?

Kalorické tabulky jsou při snižování váhy velkým pomocníkem. Správnou hmotnost pomůže udržet energetický příjem a výdej, který je potřeba mít v rovnováze. V kalorických tabulkách naleznete energetické hodnoty jednotlivých potravin. Kromě toho obsahují údaje o vitamínech, tucích, bílkovinách a sacharidech, které se v jednotlivých potravinách nacházejí.

Důležitým pomocníkem je i kalorický deník, do něhož je potřeba si zaznamenávat všechny potraviny, které jste během dne snědli. Jen tak získáte ucelenou představu nejen o množství kalorií, ale také dalších tělu potřebných látek, které jste během dne konzumovali.

Kalorický deník je možno vést dvěma způsoby. První z nich je již výše uvedený denní záznam všech konzumovaných potravin. Druhou možností je pak sestavení pestrého jídelníčku připraveného přímo na míru. Jídelníček obsahuje zdravé recepty, které jsou zároveň i chutné a připravíte si je jednoduše z dostupných potravin. Inspiraci můžete hledat na stránkách pestryjidelnicek.cz.

Shlédněte také