Kdy navštívit Provence, abyste si užili pole plná rozkvetlých levandulí

Milovníci květin a nádherné přírody si přijdou na své právě ve francouzském Provence. Jedná se o jednu z nejmalebnějších a nejkrásnějších oblastí, které můžete navštívit. Pokud jste si mysleli, že vás v Provence okouzlí jen pole plná rozkvetlých levandulí, jste na omylu.

Kdy Provence navštívit?

Pokud toužíte vidět Provence rozkvetlé fialovými kvítky, naplánujte si svou návštěvu na červenec, kdy jsou levandule v plné své kráse. 13. 7. 2019 se v Montélimaru koná levandulová slavnost a každý rok probíhají i levandulové slavnosti v Sault, a to vždy 15. 8. Při těchto slavnostech se dokonce soutěží v ruční sklizni levandule, ale těšit se můžete i na levandulové výrobky či vystoupení folklorních skupin. Každoročně se první víkend v srpnu koná také levandulové korzo ve Valreás.

Nejen levandule

Pokud však plánujete návštěvu Provence v jiném měsíci, nemusíte zoufat. V dubnu je Provence plná bílých kvetoucích třešní a během května se zbarvuje do červené, díky vlčím mákům, v létě přichází i žlutá barva v podobě slunečnic a na podzim se mění do odstínů červené a zelené, díky vinné révě.

Shlédněte také