Levín není jen krásná vesnička, ale také jedinečná keramika

Levín je městysem, který byste našli v Litoměřickém okrese. V Levíně žije jen 123 obyvatel. Ale již po cestě do Levína zjistíte, že se jedná o jedinečnou vesničku umístěnou na kopci, kterému vévodí zřícenina hradu Levín z druhé poloviny 13. století a krásný kostel Povýšení sv. Kříže. A to není vše. 

Kouzelné místo

Levín vás překvapí nejen svou zajímavou polohou a historickými památkami, kterých je v tak malé vesničce celkem dost, ale také tradiční výrobou keramiky. Právě v Levíně se totiž vyrábí jedinečná keramika, kterou poznáte na první pohled. Můžete si ji zde také zakoupit.

Mnoho akcí

V Levíně se také pravidelně koná mnoho kulturních akcí. Jedná se nejen o jarmarky, keramické dílny pro děti, ale také o koncerty apod. V Levíně tak můžete prozkoumat nejen zajímavé historické památky, ale poznat, jak se vyrábí tradiční keramika, poslechnout si kvalitní hudbu, ale také zažít jedinečnou atmosféru této malé vesničky. A pokud budete chtít ještě jeden tip na výlet blízko Levína, zastavte se po cestě ve skanzenu v Zubrnicích, který vás překvapí svou atmosférou.

Shlédněte také