Navštivte kouzelný skanzen v Zubrnicích

Zubrnice jsou nejmladším skanzenem v Čechách, přesto se jedná o krajinářsky, ale i urbanisticky unikátní místo. Skanzen obklopuje nádherná příroda Českého středohoří a zvláště během jara a podzimu zde vládne opravdu jedinečná atmosféra. Pořádány jsou zde mnohé zajímavé akce, jarmarky, ukázky řemesel apod., které můžete navštívit i vy. 

Lidová architektura

Samotný skanzen tvoří stará historická vesnice, která je složena z domů lidové architektury, tedy staveb roubených, hrázděných i zděných. Těšit se můžete na exteriérové i interiérové expozice, které jsou umístěny v některých objektech. Celé návsi vévodí barokní studna ze 17. století, která zde však není původní, přivezena byla ze Střížovic.

Expozice a události

Těšit se tedy můžete nejen na stálé expozice v některých domech, ale i na kulturní události představující život našich předků. Například roubená patrová budova č. p. 61 má za úkol připomínat běžný život a pracovní úkony osob žijících na hospodářské usedlosti, nechybí ani teplovzdušná sušárna na ovoce, kde to dokonale voní. Zdění patrový dům je expozicí starého vesnického obchodu. Nechybí ani malý vodní mlýn. Během jarmarků a akcí se zde můžete kochat jedinečnou architekturou, ochutnat tradiční dobroty, vidět lidová řemesla a užít si zdejší pozitivní energie.

Shlédněte také