Zaleťte si za ochutnávkou portského vína přímo do Porta

Porto, portugalské město na severu země, které vás dostane svou jedinečnou atmosférou, krásnou architekturou a skvělým vínem. Zaleťte si ochutnat portské víno do jeho domoviny, nebudete litovat.

Porto

Do Porta se z České republiky dostanete autem, autobusem či letadlem. Doporučujeme však zvolit formu letecké dopravy, která se vám vyplatí časově i finančně. Porto leží na severu Portugalska, na řece Douro, přičemž celé údolí podél řeky je obsypáno vinicemi. Právě v okolí Porta se totiž vyrábí jedno nejproslulejších vín se specifickou chutí. Portské víno je sladší, bohatší na alkohol a vychutnat si ho můžete v různých variantách. Porto vás okouzlí také místní kachličkovou architekturou, příjemnou atmosférou a krásnými výhledy.

Ochutnávka vín

V Portu si můžete dopřát ochutnávku vín v některé z výroben portského. Stačí si zaplatit ochutnávku, která je mnohdy spojena i s prohlídkou sklepů. Cena ochutnávek se odvíjí od množství degustovaných skleniček či občerstvení. Každopádně prohlídky a ochutnávky v Portu stojí za to.

Shlédněte také