Zažijte jedinečnou atmosféru Benátského karnevalu

Každoročně se v Benátkách koná velkolepý tradiční karneval, který je opravdu jedinečným kulturním zážitkem. Pokud milujete zajímavé akce s unikátní atmosférou, neměli byste karneval v Benátkách vynechat. 

Tradiční karneval

Karneval v Benátkách se koná vždy začátkem nového roku. Je rozdělen do dvou hlavních částí, přičemž celý karneval zahajuje vodní průvod. Těšit se můžete na fantastickou show nejen masek, ale také barev, světel a propracovaných kostýmů.

Známý a jedinečný

Benátský karneval je jedním z nejnavštěvovanějších karnevalů světa. Nemusíte se nutně vydávat do Ria, ale stačí, když si zajedete do Itálie. Samotná atmosféra Benátek je krásná a když k tomu přidáte karneval, jedná se o jedinečný zážitek.

Masky a kostýmy

Karneval je proslaven především svými jedinečnými maskami a kostýmy, které zastupují nejvýraznější prvek festivalu. Klasické benátské masky se vyrábí z kůže, porcelánu či skla. Někteří si také vyrábí papírové masky doma a dozdobí je barvami a zajímavými prvky. Masky mají své významy a z osob se jako lusknutím stávají lidé bez tváře se zajímavou identitou. Zažijte i vy unikátní atmosféru Benátského karnevalu.

Shlédněte také