Zažijte jedinečný zážitek na pašijových hrách aneb kde je zhlédnout

Pašijové hry v původním významu označovali vyprávění o utrpení a smrti Ježíše Krista. V dřívějších dobách se konala evangelní vyprávění, liturgická čtení, křížové pochody a dramatické hry. Právě ty se odehrávají na několika málo místech České republiky. Díky nim můžete poznat historicky klíčový život Ježíše Krista v jeho posledním dnech a zažít jedinečný zážitek. 

Pašijové hry

Pašijové dramatické hry se konají především v Německu, ale jejich zastoupení najdeme i v jiných zemích. U nás se příběh Ježíšových posledních dnů inscenuje v Hořicích na Šumavě, Žďáru nad Sázavou či České Lípě. Konají se vždy v období kolem Velikonoc, tradičně na Velký pátek, kdy byl Ježíš Kristus ukřižován.

Co očekávat?

Pokud přemýšlíte nad tím, proč pašijové hry vůbec navštívit, kromě vzdělávacího hlediska se jedná i o jedinečný zážitek, který má silnou atmosféru. Nemusíte být nutně věřící, ale příběh Ježíše Krista, který byl tak důležitý pro naši historii, byste znát měli. Pašijové hry zpravidla obsahují kromě rozprav v Getsemanské zahradě, poslední večeře, rozpravy s Herodem a Pilátem také cestu na Golgotu a následné ukřižování, někdy také vzkříšení.

Shlédněte také