Jak zařídit obývák, aby vám do něj vešel i pracovní stůl?

Je mezi námi spousta takových, kteří se po covidu buď rozhodli pracovat z domova mnohem víc, než dříve, nebo se osamostatnili a začali pracovat doma coby OSVČ. Zároveň ale nedošlo ke změně bydlení, a protože je celodenní práce u počítače spojená se sezením, je nutné zařídit si byt tak, aby bylo sezení zdravé a co nejpohodlnější. Jak zařídit obývací pokoj, když má být jeho součástí í psací stůl a kancelářská židle?

Kout coby malá kancelář

Ať už je váš obývák světlý nebo tmavý, můžete v něm vytvořit malou kancelář v koutě a oddělit ji paravánem. K dostání jsou např. bílé psací stoly, jejichž součástí je na jedné straně několik šuplíků nebo šuplík a skříňka. Pokud používáme notebook, bude umístěn po celou dobu na hlavní pracovní desce stolu. V případě, že máme stolní počítač, je vhodné, aby měl stůl vysouvací poličku na klávesnici. Tím budeme mít ruce spuštěné níž, což je pohodlnější, a na pracovní desce bude stále prostor pro odložení si dokumentů, poznámek, knížek apod. 

Oddělení pracovního koutu za pomoci komody

Velmi snadno se dá pracovní stůl zamaskovat za pomoci komody. Díky tomu, že lze koupit komody různé výšky, šířky i hloubky, získá pracující i příjemné zakrytí pracovního stolu, jeho vrchní části. Na obrazovku nebude na první dobrou vidět, na komodu může za pomoci speciální lepicí hmoty podobné plastelíně i umisťovat důležité poznámky, mít ji jako nástěnku. Když na komodu umístíte převislou zelenou rostlinu, získáte příjemnější prostředí, v němž se mnohem lépe pracuje.

V žádném případě by k dlouhodobé práci neměly být používány konferenční stolky a gauče. Tímto způsobem si velmi rychle „zaděláte“ na bolesti zad, krku a hlavy. Naopak k psacímu stolu vyberte i správnou kancelářskou židli, která bude mít vysokou zádovou opěrku včetně opěrky hlavy. Pokud máte u stolu i tiskárnu nebo jiné vybavení, vyplatí se mít židli na kolečkách, abyste nemuseli stále vstávat, ale jednoduše se přesunuli jen posunutím.

Kvalitní a moderní nábytek nejen do pracovny, ale do celé domácnosti, najdete na sg-nabytek.cz. Ceny jsou příjemné, nízké a umožní vám koupit si domů nové vše, co si budete přát.

Shlédněte také