Krásný zámek Konopiště patří k nejvýznamnější památkám v České republice

Zámek Konopiště najdete nedaleko města Benešov ve Středočeském kraji. Byl posledním sídlem následníka trůnu rakousko-uherského arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a patří mezi nejkrásnější kulturní památky v České republice. 

Krásný zámek

Zámek Konopiště je opravdu nádherný. Proslul nejen svým zachovalým zevnějškem, ale i vnitřním vybavením, vzácnými uměleckými sbírkami atd. Se zámkem je spjato i mnoho významných historických událostí. Založen byl kolem roku 1294.

Prohlídkové okruhy

Zvolit si můžete z celkem 5 prohlídkových okruhů. První z nich obsahuje salony jižního křídla zámku a jeho délka je 50 minut. V druhém okruhu se podíváte do salonů severního křídla také ze 50 minut. Třetí okruh vás seznámí se soukromými pokoji rodiny Františka F. d´Este. Expozice byla instalována podle dobové fotodokumentace a inventárních seznamů. Třetí okruh činí lovecká trasa, která vás provede výstavou loveckých trofejí a slavné sbírky zbraní. Posledním okruhem je gotické sklepení vytesané do žulového podloží. Tento okruh je nejkratší a také nejlevnější, spojit ho tak můžete i s jiným okruhem.

Shlédněte také