Geoda nebo drúza jako originální doplněk interiéru

Většina z nás hledá originální a netradiční bytové doplňky, které dodají interiéru na útulnosti. Mezi takové patří třeba drúzy a geody. Jedná se o kousky minerálů, které krásně vypadají a navíc pomáhají z okolního prostoru eliminovat negativní energii, jsou to mocní ochránci.

Geoda nebo drúza?

Jedná se o tvary minerálů, které se vyskytují ve volné přírodě. Geoda je tvořená krystaly, které se vyskytují v dutině, na stěnách a vrůstají do vnitřního prostoru. Navenek na ní není nic zvláštního a působí nenápadným dojmem. Jakmile se však rozbije, objeví se nádherné krystaly, jež se ukrývají v jejím vnitřním prostoru. Geody se velmi často vyskytují v oblastech, kde se nacházejí čedičové horniny. Proč právě ty? Neboť čediče se řadí do hornin magmatických, které vznikají, když horká láva vyvře na povrch sopky. Zde se vytvářejí bubliny vzduchu, které se postupně naplňují minerální tekutinou. Jakmile se uvnitř dutiny objeví vhodné fyzikální podmínky (čas, teplota a tlak), začínají se uvnitř bubliny vytvářet krystaly. Geody velmi často vytvářejí kulovité tvary. Často se můžeme setkat z geodami, které vytváří achát nebo ametyst.

Drúzu vytvářejí také krystaly, ale rostou z jednoho podkladu rozmanitými směry do vnějšího prostoru. Drúzy velmi často vytváří křišťál, ametyst nebo citrín. Vzhledem k tomu, že se jedná o neopracované minerály, velmi často se používají v esoterice.

Kde se dají geody a drúzy pořídit?

V případě, že si chcete do interiéru pořídit nějakou geodu nebo drúzu, zavítejte na e-shop magieprirody.cz. V nabídce naleznete jak geody a drúzy různých minerálů, tak i další výrobky vyrobené z minerálů. Velmi oblíbené jsou minerální náramky, které na nás působí pozitivně a navíc je můžeme nosit každý den. Objednat si zde můžete i minerální přívěsky, náhrdelníky nebo náušnice. Mezi velmi oblíbené bytové dekorace patří také lapače snů, zvonkohry nebo stromečky štěstí , které má e-shop také ve své nabídce.

Shlédněte také